Jak przetrwać po rozstaniu z dziewczyną?

Każdy związek niesie za sobą ogrom niezapomnianych wspomnień. Piękne chwile z ukochaną dziewczyną pozostają w pamięci na zawsze. Czasem jednak związek nie może przetrwać pewnych prób. Jak poradzić sobie ze wspomnieniami i jak zapomnieć o byłej dziewczynie?

Z chwilą, gdy decydujemy się na związek z drugą połówką, mamy nadzieję na długą wspólną przyszłość. Dlatego też w chwili, gdy związek się rozpada, nie potrafimy sobie z tym poradzić. To właśnie wtedy przypominają nam się wszystkie wspólnie spędzone chwile. Po pewnym czasie mamy jednak świadomość, że czas zrobić krok w przód. Pomimo tego nadal nie potrafimy i nie wiemy jak zapomnieć o byłej partnerce.

Związek, który się rozpadł należy traktować z dużym sentymentem. Nie jest dobrym rozwiązaniem próba zrzucenia całej winy na drugą osobę. Jeśli ktoś zdecydował się dać na wiele radości i szczęścia, należy to docenić. Kluczem do zrobienia kroku do przodu jest potraktowanie zakończonego związku jak lekcji. Z każdej relacji wynosimy wiele informacji o tym na czym polega związek, jak się zachowywać, jak traktować drugą połówkę. Każdy związek ułatwia nam także poznanie samych siebie.

Jeżeli problemem w związku była zazdrość, bardzo łatwo wywnioskować jakich błędów nie należy popełniać w następnych bliskich relacjach. Podobnie jest chociażby z ilością poświęcanego czasu i zaangażowaniem. Zawsze należy również pamiętać, że dookoła nas jest wiele wspaniałych dziewczyn. Wystarczy tylko otworzyć się na nowe relacje. Na jednym związku świat się nie kończy.

Słowem podsumowania – jak zapomnieć i byłej dziewczynie? Nie wypieraj miłych wspólnych chwil, ale jednocześnie potraktuj tą relację jako lekcję. Lekcje, która umożliwi Ci kiedyś stworzenie szczęśliwego związku na resztę życia.