Czy można się odkochać?

Jak się odkochać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dlaczego? Bo to wszystko zależne jest od tego, dlaczego musimy się odkochać. Czy to przez to, że dana osoba nas zdradziła i nie możemy się z tym pogodzić (chociaż zdrada może akurat nam pomóc)? Czy to przez to, że przykładowo wyjeżdżamy i nie wyobrażamy sobie związku na odległość? W pierwszej kolejności należy ustalić powód rozstania, a dopiero potem można myśleć co dalej z tym zrobić.

  Jak się odkochać? Na pewno będzie potrzebny czas. Nie odkochamy się w kilka sekund. Takich rzeczy nie załatwia się na pstryk jednego palca. To nie tak działa. Dopiero po jakimś czasie będziemy w stanie w inny sposób spojrzeć na to wszystko, z dystansem. Aby się odkochać, w pierwszej kolejności należy unikać tej drugiej strony. Im będzie jej mniej w naszym życiu, tym lepiej. Wtedy uda nam się w jakiejś części zapomnieć, ale czy odkochać? Ciężka sprawa.

Miłość to uczucie, które może zostać zagrzebane na dnie serca do danej osoby. Tylko, że takie uczucie nigdy tak naprawdę nie wygasa. Ono gdzieś tam zawsze będzie się znajdować. Wystarczy tylko małe zarzewie ognia, aby uczucie znowu na nowo wybuchło. Lepiej więc uważać. Może warto zdać sobie sprawę, czy warto się odkochać? Czy nie damy rady pewnych sytuacji naprawić, aby móc na nowo cieszyć się miłością. Każdy przypadek jest indywidualny, więc do wszystkiego trzeba podchodzić w odpowiedni sposób. Każdy ma szansę na miłość – chociażby nie wiadomo jak długo musiał jej na tym świecie szukać.